Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22076
W sumie: 60790

Gminna Biblioteka Publiczna

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TCZOWIE

Kierownik: Urszula Wolińska

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00

Tel. 048 67 68 240

e-mail: gbpt@interia.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Tczowie jest instytucją kulturalną funkcjonującą w naszej gminie prawie od 70 lat. Najważniejszym zadaniem biblioteki jest popularyzacja czytelnictwa, rozwój kulturalno-oświatowy i podnoszenie świadomości czytelniczej mieszkańców gminy Tczów. Dzięki różnorodności księgozbioru jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych czytelników.  W naszych zbiorach znajdują się  książki z bardzo różnych dziedzin wiedzy. Liczną reprezentację stanowią np.: literatura piękna, literatura fachowa, encyklopedie, leksykony, słowniki. Księgozbiór biblioteki dostosowywany jest do potrzeb wszystkich mieszkańców gminy począwszy od przedszkolaków, młodzież, studentów aż po ludzi starszych. Katalogi są uzupełniane nowościami na bieżąco i prezentowane na stronie internetowej Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej. W bibliotece gminnej jest  16296 woluminy.  W obecnej chwili biblioteka jest w końcowej fazie wprowadzania książek do programu komputerowego Mateusz  i w niedalekiej przyszłości baza będzie udostępniona czytelnikom.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników w 2015 roku w budynku biblioteki powstało  Lokalne Centrum Kompetencji. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatny dostęp do Internetu, skorzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego, drukarki, skanera i projektora. Dzieci mogą przygotować się tu do lekcji, a bezrobotni wyszukać oferty pracy w Internecie. Opiekun LCK służy także wsparciem w pisaniu CV, jak również różnego typu pism urzędowych.

Lokalne Centrum Kompetencji jest częścią projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza w ramach projektu „M@zowszanie” służącego przeciwdziałaniu wykluczeniu informacyjnemu w województwie, poszerzaniu wiedzy z zakresu możliwości wykorzystania technologii ICT przez osoby, które do tej pory miały trudności z dostępem i użytkowaniem komputera i Internetu.

Korzystanie z Lokalnego Centrum Kompetencji mieszczącego się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tczowie jest bezpłatne i czynne w godzinach pracy biblioteki, tj. od godz. 8 do 16 od poniedziałku do piątku.

FILIA BIBLIOTECZNA W BARTODZIEJACH – DOM LUDOWY

Bibliotekarz: Marlena Pietraszewska

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00

Tel. 048 67 68 006

Filia biblioteczna w Bartodziejach istnieje od 2010 roku. Księgozbiór placówki został przejęty po zlikwidowanej filii bibliotecznej w Brzezinkach Starych. Obecnie liczy 6275 woluminy i jest ciągle wzbogacany o nowe pozycje. Zbiory są sukcesywnie opracowywane i wprowadzane do systemu bibliotecznego Mateusz. Usprawni to funkcjonowanie jednostki i pozwoli czytelnikom na dokładniejsze zapoznanie się ze strukturą księgozbioru.

Filia w Bartodziejach oferuje swoim użytkownikom nie tylko możliwość wypożyczania książek. Biblioteka prowadzi również szeroką działalność kulturalną i edukacyjną. Organizacja form pracy z czytelnikiem opiera się na różnorodnych działaniach. Z myślą o naszych  małych użytkownikach  utworzyliśmy mini świetlicę, w której dzieci mogą aktywnie spędzić wolny czas. Do dyspozycji mają 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, gry i zabawy planszowe i edukacyjne, a także stół do tenisa i piłkarzyki.

 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony  na portalu społecznościowym Facebook. Znajdziecie tam aktualne informacje o działaniach biblioteki, zapoznacie się z nowościami wydawniczymi i nowinkami literackimi.                        

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Tczów

Arkadiusz Baran 

przyjmuje interesantów

w sprawach skarg i wniosków:

czwartek 15.00-16.30

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.