Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22074
W sumie: 60788

News

News zdjęcie id 109

Młodzież z Gimnazjum im. J.Pawła II w Tczowie na X Przystanku PaT w Warszawie

13.07.2015

W spotkaniu młodzieży wzięły udział grupy PaT z całego kraju, uczniowie klas o profilu policyjnym, nauczyciele, przedstawiciele resortów edukacji i spraw wewnętrznych oraz samorządów. Galę X Przystanku PaT, która rozpoczęła się 23.06.2015r. o godz. 17.00 na Stadionie Narodowym, poprowadził autor programu Grzegorz Jach- inspektor Policji, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

Zanim Przystanek się rozpoczął, dziesięciokrotnie zabrzmiały dźwięki gongu tradycyjnie otwierającego kolejne Przystanki PaT. Jako pierwsza w gong uderzyła Aleksandra Nizio, zwyciężczyni programu „Voice of Poland”, która następnie wykonała  utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Kolejne tony gongu wybijali Elżbieta Rusiniak z MSW, Sławosz Marcisz, Danuta Łazur, Dorota Nakonieczna, Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wraz z Urszulą Augustyn Sekretarz Stanu w MEN, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Dziesiąte uderzenie było dziełem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego.

Po tym uderzeniu nastąpiło prawdziwe szaleństwo z udziałem 11 000 osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Zabrzmiał Hymn programu PaT, po czym scena została opanowana przez Roberta Osama i jego zespół wokalny. Swoją obecnością
i dźwiękami Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła ponadto Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Następnie na scenie pojawiły się kolejni instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Samba Brazylijska), Roman Holc (Warsztaty teatralno-lalkarskie).

Gala Finałowa była także swego rodzaju podsumowaniem 10 lat programu. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowców, artystów, sportowców, mundurowych. Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Wyemitowano, m.in. scenę z serialu, podczas której wcielając się w rolę komendanta, aktor mówił o programie „Profilaktyka a Ty”. Skoro Przystanek PaT odbywał się na Stadionie Narodowym, nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka.Na X Przystanku PaT, zaprezentowała się także Grupa PaT  z Lęborka w widowisku taneczno-muzycznym pt. „Szukając siebie”. Ponadto na scenie wystąpiły także zespoły Filids i Kurpianka z Kadzidła.

Na zakończenie Gali zobaczyliśmy niesamowity  spektakl laserowo-multimedialny
z „Laser Violin Show”, a tuż  po północy odbył się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego. Mogliśmy usłyszeć, m. in. takie przeboje jak „Pusty dom”, „Wstaję” oraz „Na chwilę”. Kolejne zespoły to STO % oraz Bethel. Po godzinie 3:00 rozpoczęło się KINO profilaktyczne PaT, natomiast od godziny 6:00 odbywał się koncert „Warszawski Świt”, podczas którego swoje utwory zaprezentował zespół „Nie oni jedni”. Kolejne godziny Przystanku rozegrały się na placach i ulicach Warszawy.

            Dla uczniów naszego gimnazjum było to ogromne przeżycie. Udział w tak ogromnym przedsięwzięciu był dla nich z pewnością źródłem niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Tczów

Arkadiusz Baran 

przyjmuje interesantów

w sprawach skarg i wniosków:

czwartek 15.00-16.30

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.