Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22073
W sumie: 60787

News

News zdjęcie id 411

ŚWIĄTECZNY KONCERT CHARYTATYWNY

12.12.2017

Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Tczów udowodnili, że są ludźmi o ,,złotych sercach”. W dniu 10.12.2017r. w tym przedświątecznym, magicznym okresie, na hali widowiskowo – sportowej w Zespole Szkół w Tczowie odbył się Świąteczny Koncert Charytatywny pod hasłem ,,Gramy i śpiewamy dla Natalii”.

         Koncert zorganizowany został pod patronatem Wójta Gminy Tczów                         Pana Andrzeja Wolszczaka. Główną jego ideą było uwrażliwienie ludzkich serc na potrzeby drugiego człowieka, nie ma bowiem nic wspanialszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. Jeden z belgijskich poetów Phil Bosmans powiedział: ,,Istnieję ludzie, którzy mają serce ze złota. Wszystko, co czynią, jest odzwierciedleniem ich serdeczności”. Mieszkańcy gminy Tczów podczas koncertu udowodnili, że są właśnie takimi ludźmi o ,,złotych sercach”, dla których dobro i szczęście drugiego człowieka jest wartością nadrzędną.

         Zebrali się licznie w to niedzielne popołudnie, by pomóc Natalii  przezwyciężyć  trudności życiowe, w jakich się znalazła a tym samym sprawić jej ogromną radość, by poczuła ciepło ludzkich serc i wsparcie od wszystkich ludzi dobrej woli.

         Podczas koncertu na scenie zaśpiewali, zagrali i zatańczyli zarówno ci duzi,                   dorośli wykonawcy, ale i ci najmniejsi, którzy jeszcze nie są profesjonalnymi artystami, ale z pewnością mają ogromne serca.

         W pierwszej części koncertu zaprezentowały się zespoły działające przy Domu Kultury w Zwoleniu, tj: Chór Kameralny i Młodzieżowy Zespół Wokalny                          pod kierownictwem P. Piotra Markowskiego oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta, której dyrygentem jest. p. Piotr Bąbolewski współpracujący z Tomaszem Chwalińskim                     i Tomaszem Chowierą. Występy tych zespołów zachwyciły publiczność, która doceniła wysoki poziom artystyczny wykonawców, nagradzając ich ogromnymi brawami.

        W czasie przerwy wolontariat działający  w szkołach w Tczowie zapraszał do kawiarenki, w której można było zakupić pyszne ciasto upieczone przez rodziców uczniów, ciepłą kawę  i herbatę. Zorganizował również loterię fantową, do której losy zbierali uczniowie ze wszystkich szkół gminy Tczów, a także sprzedawał ozdoby               i stroiki  świąteczne.

         Ponadto Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kukułki” z Bartodziej i ,,WBW  Aktywne Kobiety” z Wilczego Ługu przygotowały pyszne regionalne potrawy, które można było zakupić, przekazując cegiełkę na szczytny cel.

          W drugiej części koncertu wystąpili uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Tczów. Było to taneczno – wokalne widowisko z elementami sportowej żonglerki piłką nożną i akrobatyki. Młodzi artyści udowodnili, że posiadają liczne talenty i umiejętności, które pod kierunkiem nauczycieli pięknie zaprezentowali podczas koncertu. Zgromadzona publiczność entuzjastycznie oklaskiwała kolejne występy.

 

         Koncert zakończył się piosenką finałową, którą zaśpiewał Młodzieżowy Zespół Wokalny z Domu Kultury ze Zwolenia, a towarzyszyli mu wszyscy wykonawcy wraz z publicznością.

Słowa refrenu ,,Ty możesz wszystko,

                          Możesz wszystko,

                         Gdy bardzo tego chcesz...”,

były wspaniałym akcentem podsumowującym ideę koncertu.

         Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do zorganizowania tego koncertu i licznie na niego przybyli, pokazując tym samym, że są ,,ludźmi o złotych sercach”.

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Tczów

Arkadiusz Baran 

przyjmuje interesantów

w sprawach skarg i wniosków:

czwartek 15.00-16.30

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.