BIP Gmina Tczów Unia Europejska

OSP z powiatów lipskiego i zwoleńskiego z nowymi wozami dzięki wsparciu UE

W lewym górnym rogu #UEpomaga. W centrum dwa samochody strażackie, a w samym dole po prawej stronienapis: "Blisko 250 ml zł wsparcia dla jednostek straży pożarnej".

Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 187 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Blisko 250 mln zł z UE w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Jutro pierwsze umowy w subregionie radomskim z władzami miast i gmin oraz prezesami OSP podpiszą marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski. Wsparcie dla OSP z powiatów lipskiego i zwoleńskiego to ponad 11 mln zł.


Serdecznie zapraszamy na podpisanie umów
17 stycznia (środa) 2024 r. o godz. 16.00
do Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotczy,
Chotcza-Józefów 68.


W spotkaniu wezmą udział:

Adam Struzik – marszałek,
Rafał Rajkowski – wicemarszałek,
Janusz Witczak – wójt gminy Chotcza,
Artur Szewczyk – burmistrz miasta i gminy Ciepielów,
Jacek Wielorański – burmistrz miasta i gminy Lipsko,
Marek Szymczyk – burmistrz miasta i gminy Solec nad Wisłą,
Arkadiusz Baran – wójt gminy Tczów,
Mariusz Strąk – burmistrz miasta i gminy Sienno,
Jacek Skóra – prezes OSP w Pawliczce,
Rafał Markowski – prezes OSP w Zielonce Nowej,
Jan Truszczyński – ekspert Komisji Europejskiej.

 

Spotkanie uświetni prelekcja eksperta Komisji Europejskiej – Jana Truszczyńskiego, a także sceniczne czytanie fragmentów „Konstytucji dla Europy” według scenariusza Olgierda Łukaszewicza.

Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa. W sumie subregion radomski otrzyma wsparcie w wysokości 58 mln zł na zakup 41 wozów strażackich. W środę zostaną podpisane umowy na wsparcie dla jednostek z powiatów lipskiego i zwoleńskiego, które otrzymają ponad 11 mln zł na zakup 8 wozów strażackich.

Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.

Kontakt dla mediów
Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Edyta Al-Tawil
Wydział Informacji i Promocji Funduszy Europejskich Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, tel. 22 542 25 62,
e-mail: media@mazowia.eu


W lewym górnym rogu #UEpomaga. W centrum dwa samochody strażackie, a w samym dole po prawej stronienapis: "Blisko 250 ml zł wsparcia dla jednostek straży pożarnej".

Ułatwienia dostępu